Logo Miestny úrad MČ Bratislava-Staré Mesto

Koordinátor/Koordinátorka Participácie

Miestny úrad MČ Bratislava-Staré Mesto

Miesto práce
Vajanského nábrežie, Bratislava
Termín nástupu
ASAP/ dohodou
1 900 EUR/mesiaczmluvná mzda od 1 900 eur (Finálna úroveň ponúkanej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta.)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme nového kolegu alebo kolegyňu, ktorý/á by mal/a na starosti prípravu, realizáciu, monitoring a hodnotenie participatívneho procesu Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

  • zodpovedá za odborné činnosti spojené s plánovaním, riadením, monitorovaním a vyhodnocovaním participatívneho procesu tvorby verejnej politiky Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto na základe schválenej metodiky (v príprave).
  • je zodpovedný/á za koordináciu účastníkov procesu smerom dovnútra Miestneho úradu, ako aj navonok smerom k zapojeniu verejnosti.
  • spolupodieľa sa na tvorbe dizajnu – participatívneho scenára tvorby verejnej politiky. Plánuje a koordinuje úroveň zapojenia verejnosti, výber aktérov, spôsoby informovania a komunikácie s verejnosťou, ako aj navrhuje a určuje metódy zapojenia verejnosti.
  • spolupodieľa sa na všetkých prípravných prácach spojených so spustením a realizáciou participatívneho procesu, jeho monitoringom a vyhodnotením. Komunikuje so zapojenými aktérmi.
  • spracováva zápisy z pracovných stretnutí, okrúhlych stolov, verejných stretnutí, zvažovaní, deliberačných fór a iných formátov, ktoré aktívne zapájajú verejnosť.
  • vedie, moderuje a organizuje podujatia zamerané na zapojenie verejnosti.
  • aktívne sa podieľa na pravidelnej externej komunikácii projektových aktivít a komunikačnej kampani k činnostiam, priebehu, výsledkom a vyhodnotenie participatívneho procesu, informačno-komunikačných aktivít zameraných na zapojenie odbornej a laickej verejnosti, občanov a zvyšovanie participatívneho potenciálu aktérov.
  • koordinuje implementáciu participatívnych politík mestskej časti po ich zavedení (napr. participatívny rozpočet a pod.),
  • v prípade potreby školí pracovníkov/pracovníčky úradu v téme participácie, nastavených procesov v tejto oblasti a ich dodržiavanie.
  • Výsledkom práce je participatívne zrealizovaná verejná politika.

  • ​37,5-hodinový týždenný pracovný čas,
  • flexibilnú pracovnú dobu,
  • 5 dní dovolenky navyše,
  • 2 extra dni voľna,
  • príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie,
  • ďalšie výhody vyplývajúce z kolektívnej zmluvy.​

Profesijný štruktúrovaný životopis a motivačný list posielajte do 31.5. 2024.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 11 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné, spoločenské vedy, ekonomika, verejná správa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti tvorby, presadzovania a/alebo uplatňovania participatívnych politík

Počet rokov praxe

2

  • prax v oblasti tvorby, presadzovania a/alebo uplatňovania participatívnych politík (participácia vo verejnej správe a občianska participácia) - podmienka preukázateľnej expertízy min. 2 roky
  • facilitačné zručnosti a prax výhodou
  • dobrý ústny aj písomný prejav
  • pozitívny vzťah k aktívnej účasti verejnosti na správe vecí verejných
  • silné komunikačné a medziľudské zručnosti, schopnosť počúvať a efektívne komunikovať s rôznymi zainteresovanými stranami
  • schopnosť motivovať ľudí a viesť tímy k dosiahnutiu cieľov participatívnych procesov
  • schopnosť analyzovať a riešiť konflikty a zhodnocovať rôzne perspektívy a názory
  • otvorenosť novým nápadom, flexibilita a schopnosť prispôsobiť sa rôznym situáciám a potrebám komunity
  • dôslednosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, motivácia
  • ochota učiť sa nové veci a záujem o tému participácie, verejnej správy

Staré Mesto ako jedna z mestských častí Bratislavy je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom o hlavnom meste (1190) a štatútom hlavného mesta (1991) vykonáva pre občanov samosprávne funkcie, hospodári s obecným majetkom a finančnými prostriedkami.

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Monika Smiešková
Tel.: +421259246369
E-mail: poslať životopis